Ekologia

Kupuj świadomie - ekologiczne laptopy

Każdego roku produkujemy ponad 53 milionów ton elektrośmieci . A to oznacza, że każdy z nas wyprodukował 7 kg e-odpadów. Niestety, jedynie około 17 proc. elektroodpadów na świecie poddanych zostało recyklingowi. Jesteśmy coraz bardziej świadomym społeczeństwem, wyedukowanym ekologicznie, podejmujemy świadome decyzje zakupowe, dbamy o środowisko. Kiedy urządzenie zostaje ponownie wykorzystane, Ziemia nie traci zasobów zużytych przy produkcji nowej elektroniki i nie jest zanieczyszczana kolejnymi odpadami.Sprzęty używane, regenerowane fabrycznie, z wymienionymi podzespołami stają się coraz bardziej popularne na rynku. Zarówno sprzedaż, jak i kupno odnowionych laptopów poleasingowych to ochrona środowiska. Kupno odnowionych sprzętów okazuje się lepszym wyborem niż zakup nowego modelu, jeśli weźmie się pod uwagę kwestie finansów i ochrony środowiska. Laptopy poleasingowe są tańsze, a w dodatku ich nabywanie pozwala zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych i zredukować ślad węglowy. To także kolejny sposób na to, by ograniczyć ilość generowanych odpadów, żyjąc zgodnie z podejściem Zero Waste i jego zasadami.

 

Nowy czy  poleasingowy?

Kupowanie poleasingowych laptopów regenerowanych fabrycznie nie oznacza nabywania starego sprzętu. Sprzęt który oferujemy to wysokiej klasy komputery o biznesowym rodowodzie, znacznie wydajniejsze niż znaczna część nowych modeli z ich półki cenowej (marketowych). Co ciekawe, odnowiona elektronika, okazuje się mniej awaryjna  niż zupełnie nowy produkt. Choć może wydawać się to dziwne, wytłumaczenie tej sprawy jest całkiem proste. Zupełnie nowy produkt przechodzi wszystkie standardowe kontrole jakości jeden raz, z kolei laptop poleasingowy oprócz normalnej pracy w której musi sprawnie wszystko działać, podlega kilku kontrolą segregacyjnym już po leasingu– między innymi w naszej firmie. Sprawia to, że do klienta trafia sprzęt bez mała niezawodny.

 

Skąd pochodzi i czym jest sprzęt poleasingowy?

Sprzęt poleasingowy sprzedawany w naszym sklepie  pochodzi od firm z europy zachodniej, które zamiast kupować za gotówkę, decydują się na leasing. Jest to o wiele bardziej korzystne finansowo dla przedsiębiorstwa. Po zakończeniu umowy urządzenia są przekazywane do leasingodawców. Od nich pozyskujemy sprzęty, wśród których znajdują się laptopy specjalistyczne – na przykład przeznaczone do pracy w trudnych warunkach, potrzebne do zaawansowanych działań graficznych, ale także bardzo wytrzymałe, tz.biznesowe do czynności biurowych i korzystania z internetu. Sprzęt który trafia do nas jest ponownie sprawdzany przez nasz serwis. Po prostu mucha nie siada :-)))

A  i jeszcze jedna ważna rzecz, mianowicie :-)) sprzęt ten nie spadł z ciężarówki i nie dostajemy go za darmo, wysoka jakość sporo kosztuje, a na każdym sprzęcie zarabiamy tyle ile zajmuje czas na jego przygotowanie, więc warto o tym wiedzieć pytając „o stolicę Maroka” czyli rabat :-))